Mūsų progimnazijos 8a kl. mokiniai gegužės 27 d. lankėsi Kupiškio rajono savivaldybėje, kur dalyvavo netradicinėje integruotoje pamokoje-vizite. Šio susitikimo tikslas buvo ne tik susipažinti su vietos savivaldos struktūra bei funkcijomis, bet ir iš arti patyrinėti čia dirbančių specialistų profesijas, karjeros galimybes bei darbo aplinką. Vizito metu mokiniai tiesiogiai bendravo su administracijos vadovais ir darbuotojais. Vaikščiodami po darbo vietas, jaunuoliai sužinojo, kokių asmeninių savybių, išsilavinimo ir kompetencijų reikia kiekvienai profesijai, kaip kasdieniame darbe pritaikomos technologijos bei kaip sprendžiamos rajono gyventojų problemos. Teorines žinias mokiniai iškart išbandė praktiškai – atliko specialistų paruoštas užduotis, reikalaujančias loginio mąstymo ir komandinio darbo. Pasijutę tikrais savo srities ekspertais, mokiniai diskutavo apie jaunimo situaciją rajone, teikė argumentuotus siūlymus, ko trūksta vietos jaunimui ir kaip būtų galima patobulinti infrastruktūrą ar laisvalaikio erdves. Nuoširdžiai dėkojame Kupiškio rajono savivaldybės vadovams ir specialistams už šiltą priėmimą, skirtą laiką bei įkvepiantį pasidalijimą profesine patirtimi. Šis vizitas sugriovė mitus apie „paprastą biurokratinį darbą“ ir padėjo mūsų mokiniams realiau įsivertinti savo ateities karjeros kelius bei pilietinę atsakomybę.
Nuotraukos ir tekstas karjeros specialistės Laimos Skėrienės



