2017-11-22

Lapkričio 21 dieną progimnazijoje ketvirtą kartą vyko Kupiškio rajono pradinių klasių mokinių konferencija „Gamta šalia mūsų“, kurios vienas iš uždavinių skatinti mokytojus ugdyti mokinių praktinius gamtamokslinius gebėjimus, organizuojant ugdymą tyrinėjimams palankioje, natūralioje gamtinėje aplinkoje bei mokyti vaikus perteikti apibendrintą informaciją kitiems. Konferencijos dalyvius pasveikino 4a klasės mergaitės, kurias dainuoti moko muzikos mokytoja Daiva Palionienė, progimnazijos direktorius Rimvydas Latvys, pradinio ugdymo, neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Ina Griciuvienė. Ji pristatė konferencijos viešnią, klimatologę dr. Audronę Galvonaitę, kurią į svečius pakvietė pradinių klasių mokytoja metodininkė Odeta Grilauskienė.

Mokytojams ir mokiniams lektorė pravedė gamtos pamoką „Meteorologiniai reiškiniai ir orų kaprizai“. Ir kokių tik reiškinių nebūna! Sužinojome, kodėl kinta orai ir nuo ko priklauso „orų kaprizai“, kodėl kartais vasarą iškrenta sniegas, kas yra ledinis lietus ir kuo jis skiriasi nuo kitų kritulių, kas yra ledo apskardas, miražas, halas, ar Lietuvoje galima pamatyti šiaurės pašvaistę ir žaliąjį spindulį, kaip susidaro viesulai ir uraganai, kokio dydžio būna kruša, kuo skiriasi šerkšnas nuo šarmos, kaip apsisaugoti žaibo, viesulo metu ir daugelį kitų įdomių dalykų. Po turiningos pamokos ir pertraukėlės 4a klasės mokinės Ūla, Eirida ir Gabrielė kvietė mokinius pristatyti savo projektus, stebėjimus, tyrinėjimus. Konferencijoje dalyvavo pradinukai iš aštuonių rajono mokyklų: Subačiaus gimnazijos, Šepetos Almos Adamkienės, Skapiškio, Alizavos, Noriūnų Jono Černiaus pagrindinių mokyklų, Salamiesčio pagrindinės mokyklos skyriaus Antašavos mokyklos - daugiafunkcio centro, Povilo Matulionio progimnazijos ir Kupos pradinio ugdymo skyriaus.Pranešimų buvo įvairių ir įdomių: sužinojome, kad mūsų progimnazijos pradinukai namuose daugiausiai augina šunis ir katinus, tačiau turi ir retesnių gyvūnų (gyvalazdžių, burundukų, vėžlių), kad pomidorus, tiek naminius, tiek parduotuvėje pirktus, galima daiginti juos supjausčius riekelėmis ir pasodinus į vazonėlius, kaip auginti moliūgus ir kur juos galima panaudoti, kas svarbu auginant įvairius augalus. Išgirdome apie pušų rūšis, tyrinėjome jų spyglius, stebėjome medžių lapai simetriškumą, išsiaiškinome, kaip patiems galima pasigaminti prieskonių ir pamatėme musių vystymosi stadijas. „Robotikos“ būrelio vaikai (vadovė Diana Marmokienė) pristatė pačių padarytą „Gumomatą“ ir paliko jį progimnazijoje, kad mokiniai kramtomosios gumos nemėtytų bet kur, o mestų ją į šį „aparatą“. Visi dalyviai už puikiai pristatytus pranešimus gavo padėkas. Konferenciją stebėjo ir apibendrino Kupiškio rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Mockuvienė. Ji teigė, kad pranešimai buvo įdomūs, kad per ketverius metus pradinukai išmoko išradingai, trumpai, glaustai pateikti apibendrintą informaciją ir pasiūlė progimnazijos pradinių klasių mokytojoms kitais metais surengti kitokio pobūdžio gamtamokslinį renginį. Refleksijos metu „išmatavome konferencijos temperatūrą“- komandos įsivertino ir įvertino pranešimų bei visos konferencijos kokybę. Po konferencijos klimatologė dr. Audronė Galvonaitė progimnazijos aštuntokams pravedė pamokas apie orų kaitą ir atmosferos reiškinius. Vėliau vyko susitikimas su mokytojais, kurio metu lektorė papasakojo apie klimato kaitos poveikį žmogaus sveikatai. Projektinė gamtamokslinė diena buvo prasminga ir turininga.


Informaciją parengė Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos pradinio ugdymo, neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Ina Griciuvienė

Nuotraukų galerija

Partneriai ir draugai

Pamokų laikas

clock 1 pamoka  8.00  – 8.45
2 pamoka  9.00  – 9.45
3 pamoka 10.00 – 10.45
4 pamoka 11.10 – 11.55
5 pamoka 12.15 – 13.00
6 pamoka 13.15 – 14.00
7 pamoka 14.15 – 15.00