201-06-12

Pirmadienį Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija prieš vasaros atostogas organizavo savo mokiniams civilinės saugos užsiėmimus. Į mokymo įstaigą atvyko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Viktorija Aelita Budrienė, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Vyriausiasis civilinės saugos specialistas Nerijus Kručas, Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Vytautas Kazlauskas ir Rokiškio visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistė Rūta Beganskienė. 

Pareigūnė priminė apie saugaus elgesio taisykles gatvėje, aiškino, kaip reikia elgtis kelyje šviesiu bei tamsiu paros metu pėstiesiems, dviračių vairuotojams, automobilių keleiviams. Kalbėta kaip išvengti nepatekti į elektroninių ir telefoninių sukčių pinkles bei netapti vagysčių auka. Mokiniams kalbėta, ką daryti ištikus nelaimei, kaip paskambinti ar išsiųsti trumpąją žinutę bendruoju pagalbos telefonu 112 ir kokią informaciją pasakyti, kad kuo skubiau būtų suteikta pagalba. Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Vyriausiasis civilinės saugos specialistas Nerijus Kručas kalbėjo apie gyventojų pasirengimą 72 valandoms įvykus ekstremaliai situacijai (www.LT72.lt), evakuaciją, civilinės saugos signalus, socialinio pobūdžio pavojus. Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Vytautas Kazlauskas Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Vytautas Kazlauskas pristatė akciją „Būk saugus, mokiny“. Išaiškintos saugus elgesio taisyklės prie vandens telkinių ir vandenyje. Mokiniai supažindinti su gaisrų priežastimis, išaiškinta kaip elgtis gaisro metu. Išaiškinta apie pirmines gaisro gesinimo priemones – gesintuvus ir jų panaudojimo būdus. Pristatytas autonominis dūmų signalizatorius, jo veikimo funkcijos bei paskirtis. Priminta, kad kiekviename gyvenamame name ar bute privaloma įrengti dūmų signalizatorius bei turėti pirmines gaisro gesinimo priemones – gesintuvus. Rokiškio visuomenės sveikatos specialistė kalbėjo kaip teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Po teorijos užsiėmimų vyko civilinės saugos funkcinės pratybos, kurių metu mokiniai ir mokytojai turėjo evakuotis iš tariamai degančio pastato. Evakuacija užtruko 4 minutes, įvyko sklandžiai, „nukentėjusiųjų“ nebuvo. Po mokymų progimnazijos administracija kartu su minėtų institucijų atstovais aptarė renginio eigą, jo organizavimą. Nutarta, ateityje rengti mokiniams panašaus pobūdžio renginius, derinat teorinius užsiėmimus su praktiniais.

Informaciją parengė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Viktorija Aelita Budrienė

Partneriai ir draugai

Pamokų laikas

clock 1 pamoka  8.00  – 8.45
2 pamoka  9.00  – 9.45
3 pamoka 10.00 – 10.45
4 pamoka 11.10 – 11.55
5 pamoka 12.15 – 13.00
6 pamoka 13.15 – 14.00
7 pamoka 14.15 – 15.00